2019/Koralowa/Zegnaj Marzanno zimowa panno!

W dniu 21.03.16r. nasze przedszkolaki przywitały wiosnę! Jesteśmy pewni, że głośno śpiewane piosenki usłyszała Pani Wiosna i zimie już wrócić nie pozwoli. Dzieci  przygotowały wokalne prezentacje, które towarzyszyły symbolicznemu „topieniu Marzanny”. Wojtek oblał pannę Marzannę wodą przy głośnych okrzykach dzieci: Żegnaj zimo, witaj wiosno!” Było nam bardzo miło spotkać się razem, a Marzanne, kolorowe kwiaty, słoneczka i bibułowe wstążki, niosły razem z wiatrem piosenki i wiosenne nastroje roześmianych przedszkolaków.

Zaszufladkowano do kategorii info

2019/Koralowa-Dzień kolorowej skarpetki

21 marca odchodzony jest Dzień Kolorowej skarpetki – dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Kampanii Edukacyjno – Informacyjnej na rzecz dzieci z Zespołem Downa. W tym dniu założyły dwie różne skarpety, zwracając w ten sposób  na siebie uwagę, a tym samym na problemy ludzi chorych na Zespół Downa.

 

Zaszufladkowano do kategorii info

2019 „VIII Ogólnopolski Festiwal Tańca Igraszki – Zabrze 2019” – ul Łabędzka

Dnia  3.04.2018 dzieci z grupy „Stokrotek i Krasnali” wzięły udział w VIIi Zabrzańskim Festiwalu Tańca „Igraszki”, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury.
Mali tancerze zaprezentowały swe umiejętności w tańcu do piosenki „Toca, Toca”. Dzieci zatańczyły wspaniale i dostarczyły wielu pozytywnych emocji. Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu tanecznego. Zdjęcia z festiwalu zostały zamieszczone w dziale „FOTO”

Zaszufladkowano do kategorii info

2019 „DZIEŃ KOBIET” ul łabędzka

8 marca, z okazji Dnia Kobiet, chłopcy z naszego przedszkola złożyli życzenia i wręczyli kwiatki wszystkim paniom oraz koleżankom z przedszkola. Przygotowali występ artystyczny, za który otrzymali zasłużone gromkie brawa. Zapraszam do obejrzenia zdjęć w zakładce FOTO.

Zaszufladkowano do kategorii info

2019 „DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI” – ul Łabędzka

Dzień Kolorowej skarpetki – 21 marca wychowankowie naszego przedszkola wraz z kadrą uczestniczyli w Kampanii Edukacyjno – Informacyjnej na rzecz dzieci z Zespołem Downa. Zakładając w tym dniu dwóch różnych skarpet zwracamy  na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi chorych na Zespół Downa. Zapraszam do działu FOTO.

 

 

2019 „POWITANIE WIOSNY” – ul Łabędzka

21 marca br.nasze przedszkolaki  powitały długo wyczekiwaną wiosnę. Do tego dnia dzieci przygotowywały się uczestnicząc w zajęciach, pogadankach, dzięki którym poznawały charakterystyczne cechy oraz oznaki nowej pory roku, tradycyjne obrzędy ludowe związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. Wspólnie wykonały marzannę oraz gaiki, przygotowały piosenki o wiośnie i marzannie. Tego dnia przedszkolaki przeszły na spacer i do ogrodu, gdzie przy piosenkach, wierszykach i okrzykach wyganiały odchodzącą zimę i przywoływały wiosnę. Na placu przedszkolnym dokonano symbolicznego utopienia kukły marzanny. Następnie  dzieci wesoło  śpiewały piosenki wiosenne wokół gaika. Zdjęcia  zostały zamieszczone w dziale „FOTO”

Zaszufladkowano do kategorii info

2019/Koralowa- „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

Dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do CKS MROWISKO w Gliwicach na interaktywne widowisko multimedialne „Doktor Dolittle i jego zwierzęta, czyli filmowe safari”. Widowisko jest projektem typu ONE MAN SHOW, w którym prowadzący SHOWMAN przybliża dzieciom świat filmu. Tym razem nasi najmłodsi poznali sposoby pracy z kamerą i mikrofonem. Wybrane dzieci  występowały w wykreowanym na potrzeby wydarzenia studio telewizyjnym i brały udział w zadaniach aktorskich w oparciu o lekturę „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Sceny z udziałem widowni zostaną wmontowane w fabułę filmu o doktorze Dolittle i przesłane droga mailową .

Zaszufladkowano do kategorii info

2019/ Koralowa/ Święto Kota

Dzieci z przedszkola obchodziły nietypowe święto „Święto kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski .

Następnie dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.

Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek.

Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Mimo, iż na przestrzeni lat spotykały je różne losy, dziś są coraz bliższe ludziom.

Zaszufladkowano do kategorii info