2018/ Koralowa/ wyjazd na Disney on Ice

Dzieci z naszego przedszkola 6 grudnia. wybrały się na wycieczkę ,gdzie miały okazję obejrzeć rewię łyżwiarską Disney On Ice: Magiczny Świat Lodu, w hali Arena- Gliwice.

Wyjątkowe przedstawienie poprowadziła Myszka Miki, na lodzie pojawiły się m.in. bohaterki nagrodzonego Oskarem anonimowego filmu  „Kraina Lodu”, jak również Kaczor Donald, Goofy, Roszpunka, postacie z bajki Toy Story i wiele innych. W rewii wystąpiło około 50 łyżwiarzy z 7 krajów, cała scenografia ważyła 7 ton, a jej montaż trwał 15 godzin. Dziedzictwo Disneya przedstawione zostało w 14 klasycznych i współczesnych opowieściach. Międzynarodowa grupa łyżwiarzy, energiczna choreografia oraz piękna scenografia i muzyka oczarowały każdego widza. Dzieci przeżyły niesamowitą przygodę, pozostawiającą zapewne cudowne wspomnienia.

Zaszufladkowano do kategorii info

2018/Koralowa/ Warsztaty Bożonarodzeniowe z rodzicami.

10 grudnia  nasze przedszkole zamieniło się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. W miłej, świątecznej atmosferze wielu rodziców naszych przedszkolaków odkrywało swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów.

Tematem tegorocznych warsztatów była ,,Kartka świąteczna”, każde dziecko mogło zadecydować jaką technika wykonać pracę. Przy dźwiękach kolęd, z pomocą rodziców powstawały przepiękne kartki, które z pewnością wysłane zostaną do bliskich. Podczas tworzenia prac rodziny wykazywały się niezwykłą pomysłowością i ciekawą inwencją twórczą.

Dzieci z dumą prezentowały swoje dzieła. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w warsztatach.

Zaszufladkowano do kategorii info

2018/Koralowa/Święto Pluszowego Misia

W dniu 26 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.

Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia”. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości.

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

 

Zaszufladkowano do kategorii info

2018/Koralowa/ Akademia z okazji Święta Odzyskanie Niepodległości oraz warsztaty patriotyczne w muzeum Willa Caro

 

W naszym przedszkolu 13 listopada roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci  wraz z rodzicami zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Zaszufladkowano do kategorii info

2018/Koralowa/Patriotyczna Rewia Mody

W dniu 04.12.2018r realizując program „Piękna Nasza Polska Cała” odbył się Pokaz Mody Patriotycznej. Dzieci prezentowały stroje w barwach narodowych. Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości. Na zakończenie przedszkolaki odśpiewały hymn, a także piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”.
Zapraszamy do galerii zdjęć

Zaszufladkowano do kategorii info

2018 „Pokaz mody patriotycznej” – ul Łabędzka

Dnia 20 11 2018 w naszym przedszkolu odbył się pokaz mody patriotycznej. Dzieci prezentowały swoje stroje na wybiegu przy muzyce Maksima Mrvica – Croatian Rhapsody. Wypadły wspaniale, poruszały się jak prawdziwe modelki i modele. Dziękujemy rodzicom za odpowiedni i pomysłowy ubiór dzieci. Zapraszamy do działu „FOTO”.

Zaszufladkowano do kategorii info

2018 „DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA” ul Łabędzka

Dnia 23.11.2018 r w przedszkolu  obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło w tym dniu do przedszkola w towarzystwie swego ukochanego pluszaka. Dzieci poznały historią powstania Dnia Pluszowego Misia, sylwetki znanych im misiów-  bohaterów literackich i filmowych.Były wierszyki o misiach, piosenki, kołysanki, zagadki wysłuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach. Nie obyło się także bez licznych zabaw ruchowo-tanecznych związanych oczywiście z misiem. Ten dzień wywołał u dzieci wiele pozytywnych emocji. Zdjęcia z tego dnia zostały dodane do działu „Foto”.

 

Zaszufladkowano do kategorii info

2018/Koralowa/Wizyta Straży Miejskiej

16.XI.18r odwiedzili nas funkcjonariusze Straży Miejskiej. Przeprowadzili pogadankę wraz z prezentacją multimedialna nt: ,,Bezpieczny przedszkolak”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach na koniec otrzymując odblaski.Prosimy rodziców o zakładanie ich dzieciom.

W ramach projektu,,Mały Mis w świecie wielkiej literatury”, goście przeczytali dzieciom legendę

Zaszufladkowano do kategorii info