2019/ Koralowa/ Sprintem do Maratonu

22 maja przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego przy ul. Koralowej wzięły udział w V OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW,,SPRINTEM DO MARATONU”, którego organizatorem jest miesięcznik  ,,BLIŻEJ PRZEDSZKOLA”.

Jest to projekt zachęcający nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej.Celem jest popularyzowanie biegów  wśród dzieci oraz upowszechnienie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Kazdy uczestnik otrzymał numer startowy, tak jak jest na prawdziwych zawodach. Przed biegiem odbyła się rozgrzewka. Nie liczyło się zdobyte miejsce ale udział i pokonanie dystansu. Wszystkie dzieci zostały ZWYCIĘZCAMI.

WYSIŁEK ZOSTAŁ NAGRODZONY MADALAMI!!!

GRATULUJEMY 40 WSPANIAŁYM BIEGACZOM!!!

 

Zaszufladkowano do kategorii info

2019/Koralowa/Bezpieczne wakcje

Dzieci z Przedszkola przy ul. Koralowej 24 maja wzięły udział w pikniku plenerowym ,,Bezpieczne wakacje”.Spotkały Sznupka- policyjną maskotkę, wzięły udział w Miasteczku Ruchu Drogowego, gdzie przypomniały sobie znaki drogowe i utrwaliły bezpieczne przechodzenia przez ulice na drugą stronę.Ponadto dzieci wróciły do przedszkola z pomalowana twarzą i zadowoleniem na buzi, gdyż otrzymały prezent od Straży Miejskiej i pracowników Biblioteki Miejskiej.

Zaszufladkowano do kategorii info

2019/Koralowa/Zegnaj Marzanno zimowa panno!

W dniu 21.03.16r. nasze przedszkolaki przywitały wiosnę! Jesteśmy pewni, że głośno śpiewane piosenki usłyszała Pani Wiosna i zimie już wrócić nie pozwoli. Dzieci  przygotowały wokalne prezentacje, które towarzyszyły symbolicznemu „topieniu Marzanny”. Wojtek oblał pannę Marzannę wodą przy głośnych okrzykach dzieci: Żegnaj zimo, witaj wiosno!” Było nam bardzo miło spotkać się razem, a Marzanne, kolorowe kwiaty, słoneczka i bibułowe wstążki, niosły razem z wiatrem piosenki i wiosenne nastroje roześmianych przedszkolaków.

Zaszufladkowano do kategorii info

2019/Koralowa-Dzień kolorowej skarpetki

21 marca odchodzony jest Dzień Kolorowej skarpetki – dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Kampanii Edukacyjno – Informacyjnej na rzecz dzieci z Zespołem Downa. W tym dniu założyły dwie różne skarpety, zwracając w ten sposób  na siebie uwagę, a tym samym na problemy ludzi chorych na Zespół Downa.

 

Zaszufladkowano do kategorii info

2019 „VIII Ogólnopolski Festiwal Tańca Igraszki – Zabrze 2019” – ul Łabędzka

Dnia  3.04.2018 dzieci z grupy „Stokrotek i Krasnali” wzięły udział w VIIi Zabrzańskim Festiwalu Tańca „Igraszki”, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury.
Mali tancerze zaprezentowały swe umiejętności w tańcu do piosenki „Toca, Toca”. Dzieci zatańczyły wspaniale i dostarczyły wielu pozytywnych emocji. Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu tanecznego. Zdjęcia z festiwalu zostały zamieszczone w dziale „FOTO”

Zaszufladkowano do kategorii info

2019 „DZIEŃ KOBIET” ul łabędzka

8 marca, z okazji Dnia Kobiet, chłopcy z naszego przedszkola złożyli życzenia i wręczyli kwiatki wszystkim paniom oraz koleżankom z przedszkola. Przygotowali występ artystyczny, za który otrzymali zasłużone gromkie brawa. Zapraszam do obejrzenia zdjęć w zakładce FOTO.

Zaszufladkowano do kategorii info

2019 „DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI” – ul Łabędzka

Dzień Kolorowej skarpetki – 21 marca wychowankowie naszego przedszkola wraz z kadrą uczestniczyli w Kampanii Edukacyjno – Informacyjnej na rzecz dzieci z Zespołem Downa. Zakładając w tym dniu dwóch różnych skarpet zwracamy  na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi chorych na Zespół Downa. Zapraszam do działu FOTO.