2019/ Zakończenie roku w grupie ,,Pszczółek”

Zakończenie roku w przedszkolu w grupie 5 i 6- latków

 

24 czerwca  o godzinie 17 w  grupie „Pszczółek”, odbyło się uroczyste ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2018/2019. Dla części dzieci było to również  zakończenie całego pobytu w przedszkolu.  Jakże smutno, że ten czas tak szybko minął…

 

W Pierwszej części dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu  „Królewna Snieżka”. Druga część uroczystości była pełna powagi i skupienia, rozpoczęła się „Polonezem”. W tej części artystycznej dzieci mówiły wiersze i śpiewały piosenki o lecie i zbliżających się wakacjach , o rozstaniu i o szkole.

Nasi absolwenci w swoich wierszach i piosenkach wyrazili, jak im żal opuszczać nasze przedszkole. W występie wspominały chwile spędzone w przedszkolu, wspólne zabawy i przygody. Natomiast młodsi koledzy w wierszach i piosenkach pożegnali starszych  kolegów i życzyli im samych sukcesów i powodzenia w szkole.

 

Pod koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów wszystkim przedszkolakom. Nie zabrakło także wzajemnych życzeń,  podziękowań i kwiatów.

Szczególnymi gośćmi tego dnia byli rodzice. Oni również otrzymali dyplomy za bezinteresowną pomoc i aktywne uczestnictwo w życiu przedszkola. Na zakończenie dzieci wraz z  paniami pracującymi w przedszkolu utworzyły duże koło i wspólnie odśpiewały piosenkę . Jeszcze tylko ostatnie pamiątkowe zdjęcia i pora rozpocząć wakacje.

 

Dziękując za cały rok przedszkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzę wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć. Do zobaczenia !!!.

Barbara Tomaszewska

Zaszufladkowano do kategorii info

2019/ Koralowa/ Piknik w przedszkolu

28 czerwca zaplanowaliśmy wyjście do Parku Szwajcaria , aby radośnie i miło zakończyć rok szkolny.Pogoda jednak spłatała nam figla i musieliśmy zostać w przedszkolu. Ale co tam…liczą się chęci. Postanowiliśmy zrobić imprezę w przedszkolu. I chociaż na dworze zimno było i ponuro w naszej placówce gwarno i wesoło .Była dyskoteka, piknik na kocach i zjadanie przyniesionych smakołyków.Jako niespodziankę dzieci otrzymały lody i…pizzę.Ten dzień był naprawdę bardzo udany i myślę, że na długo poizostanie w pamięci naszych przedszkolaczków.

Zaszufladkowano do kategorii info

2019/Koralowa/ ZOO w OPolu

Wycieczka do zoo w Opolu

Wycieczka do opolskiego ZOO była kolejną ciekawą przygodą, jaką przeżyły nasze dzieci.Zorganizowano ją z okazji Dnia Dziecka 4.06.2019r. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej i poczucia odpowiedzialności za jakość współistnienia z przyrodą. Wycieczka przedszkolaków do Zoo była też okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Podczas spaceru po alejach zoo spotkaliśmy wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia, do niepewności. Późnym  popołudniem do przedszkola wrócił autokar szczęśliwych i zadowolonych dzieciaków:-)

Zaszufladkowano do kategorii info

2019/Koralowa/Spartakiada Przedszkolaka

We wtorek  21.05.2013r. odbyła się  Spartakiada Przedszkolaka.Celem imprezy było ,aby uczestniczące w niej dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi sportowcy. W Spartakiadzie Przedszkolaka udział wzięły dzieci z mojej grupy przedszkolnej oraz z grupy ,,Biedronek”. Celem Spartakiady było także aktywizowanie najmłodszych, przekonanie ich do sportu, „zaszczepienie” w nich sportowego ducha rywalizacji w myśl zasady fair play.
Dzieci rywalizowały w przeróżnych konkurencjach sportowych. Na boisku panował prawdziwy duch rywalizacji i wszyscy dobrze się bawili.  Każda drużyna biorąca udział w rywalizacji była zwycięzcą, wszyscy otrzymali medale.

Zaszufladkowano do kategorii info

2019/ Koralowa/ Sprintem do Maratonu

22 maja przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego przy ul. Koralowej wzięły udział w V OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW,,SPRINTEM DO MARATONU”, którego organizatorem jest miesięcznik  ,,BLIŻEJ PRZEDSZKOLA”.

Jest to projekt zachęcający nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej.Celem jest popularyzowanie biegów  wśród dzieci oraz upowszechnienie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Kazdy uczestnik otrzymał numer startowy, tak jak jest na prawdziwych zawodach. Przed biegiem odbyła się rozgrzewka. Nie liczyło się zdobyte miejsce ale udział i pokonanie dystansu. Wszystkie dzieci zostały ZWYCIĘZCAMI.

WYSIŁEK ZOSTAŁ NAGRODZONY MADALAMI!!!

GRATULUJEMY 40 WSPANIAŁYM BIEGACZOM!!!

 

Zaszufladkowano do kategorii info

2019/Koralowa/Bezpieczne wakcje

Dzieci z Przedszkola przy ul. Koralowej 24 maja wzięły udział w pikniku plenerowym ,,Bezpieczne wakacje”.Spotkały Sznupka- policyjną maskotkę, wzięły udział w Miasteczku Ruchu Drogowego, gdzie przypomniały sobie znaki drogowe i utrwaliły bezpieczne przechodzenia przez ulice na drugą stronę.Ponadto dzieci wróciły do przedszkola z pomalowana twarzą i zadowoleniem na buzi, gdyż otrzymały prezent od Straży Miejskiej i pracowników Biblioteki Miejskiej.

Zaszufladkowano do kategorii info

2019/Koralowa/Zegnaj Marzanno zimowa panno!

W dniu 21.03.16r. nasze przedszkolaki przywitały wiosnę! Jesteśmy pewni, że głośno śpiewane piosenki usłyszała Pani Wiosna i zimie już wrócić nie pozwoli. Dzieci  przygotowały wokalne prezentacje, które towarzyszyły symbolicznemu „topieniu Marzanny”. Wojtek oblał pannę Marzannę wodą przy głośnych okrzykach dzieci: Żegnaj zimo, witaj wiosno!” Było nam bardzo miło spotkać się razem, a Marzanne, kolorowe kwiaty, słoneczka i bibułowe wstążki, niosły razem z wiatrem piosenki i wiosenne nastroje roześmianych przedszkolaków.

Zaszufladkowano do kategorii info

2019/Koralowa-Dzień kolorowej skarpetki

21 marca odchodzony jest Dzień Kolorowej skarpetki – dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Kampanii Edukacyjno – Informacyjnej na rzecz dzieci z Zespołem Downa. W tym dniu założyły dwie różne skarpety, zwracając w ten sposób  na siebie uwagę, a tym samym na problemy ludzi chorych na Zespół Downa.

 

Zaszufladkowano do kategorii info