2017/ul.Targosza-warsztaty w Osinach ,,Od paprotki do węgielka”

27 listopada pojechalimy do Osin na warsztaty z zakresu obrzędowoci i folkloru sląskiego pt: ,,Od paprotki do węgielka”.Dziewci zapoznały się z pracą górników dawniej i dzis, były pasowane na prawdziwego górnika.Dobrze się bawiły przy dźwiękach i piosenkach sląskich.Było oczywicie spotkanieze Skarbnikiem, który jest dobrym duchem kopalni i opiekuje się górnikami.Dzieci z wilczym apetytem zjadły przygotowany poczęstunek, a na koniec przygotowały pracę plastyczną.Wrócilimy bezpiecznie do przedszkola, a każde dziecko otrzymało jak zawsze czasopismo ,,Bajtel”.Każdy wyjazd do Żorskiego Centrum Edukacji Regionaknej jest dla nas pełnym wrażeń dowiadczeniem, a dla dzieci kolejną lekcją regionalizmu.

Zdjęcia z wyjazdu znajdują się w dziale ,,Foto”.