2018 „Sałatka owocowa” „Szaszłyki owocowe”- ul Łabędzka grupa Stokrotki i grupa Krasnale

W piątek 5 października było w naszym przedszkolu smacznie i kolorowo, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy „STOKROTKI” na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę a dzieci z grupy „KRASNALE” pyszne i kolorowe szaszłyki. Przedszkolaki przyniosły z domu różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, maliny, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet ananas i mango. Wszyscy mieli smaczne minki na widok tak smacznych i różnorodnych owoców, każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dzieci dokładnie umyły rączki a następnie posegregowały umyte wcześniej przez panią Ulę, Anię i Asię owoce. Każdy dostał talerzyk,deski, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządziły sałatkę owocową i komponowały kolorowe zdrowe szaszłyki, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzona sałatka i szaszłyki dały dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywa jedzenie owoców dla zdrowia. Sałatka i szaszłyki udały się, były bardzo smaczne!
A największą niespodzianką była dodana do sałatki bita śmietana, która dodała jej uroku i smaku! Zapraszam do obejrzenia zdjęć w dziale „FOTO”.