2019 „POWITANIE WIOSNY” – ul Łabędzka

21 marca br.nasze przedszkolaki  powitały długo wyczekiwaną wiosnę. Do tego dnia dzieci przygotowywały się uczestnicząc w zajęciach, pogadankach, dzięki którym poznawały charakterystyczne cechy oraz oznaki nowej pory roku, tradycyjne obrzędy ludowe związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. Wspólnie wykonały marzannę oraz gaiki, przygotowały piosenki o wiośnie i marzannie. Tego dnia przedszkolaki przeszły na spacer i do ogrodu, gdzie przy piosenkach, wierszykach i okrzykach wyganiały odchodzącą zimę i przywoływały wiosnę. Na placu przedszkolnym dokonano symbolicznego utopienia kukły marzanny. Następnie  dzieci wesoło  śpiewały piosenki wiosenne wokół gaika. Zdjęcia  zostały zamieszczone w dziale „FOTO”