Przedszkole 27

Kilka słów o naszym Przedszkolu…

Przedszkole Miejskie Nr 27 jest jednostką budżetową działającą w oparciu o statut przedszkola. Organem prowadzącym przedszkole jest Gmina Gliwice.
Od 1 września 2007 roku do Przedszkola Miejskiego Nr 27 dołączono Przedszkole Miejskie Nr 10. Obecnie przedszkole znajduje się w dwóch budynkach: pierwszy (A) przy ul. Targosza 3, drugi (B) przy ul. Łabędzkiej. Część A znajduje się w budynku mieszkalnym w zaadoptowanych w tym celu pomieszczeniach. W skład pomieszczeń wchodzą: 2 sale zajęć, kancelaria, szatnia, łazienka dla dzieci, łazienka dla personelu, pokój intendentki, a w części kuchennej: kuchnia, zmywalnia, pomieszczenie gospodarcze. W piwnicy są: pralnia, suszarnia, obieralnia, magazyny oraz pomieszczenie na ziemniaki. Część B w budynku wolnostojącym posiada: 3 sale zajęć, szatnie, kuchnię, zmywalnie, łazienkę dla dzieci, WC dla personelu, kotłownie, pomieszczenia gospodarcze.
W części A są dwie grupy dzieci:
I grupa  3, 4 – latki
II grupa 5, 6-  latki

W części B są dwie grupy dzieci:
I grupa  3, 4  – latki
II grupa 5, 6-  latki

„Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz pokazujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijajmy jego umysł tak, aby samo chciało chcieć”
( Janusz Korczak )

WIZJA PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 27 – PRZEDSZKOLE ARTYSTYCZNE

Pragniemy, aby w naszym przedszkolu każde dziecko odczuwało komfort psychiczny i fizyczny, pozwalający wierzyć we własne możliwości.
Dążymy do realizacji dziecięcych marzeń poprzez różne formy ekspresji plastycznej i muzycznej.
Pragniemy, aby w przyszłości każde dziecko z własnej inicjatywy szukało kontaktu ze sztuką.